Naga MarketsTransakcje w sieci Bitcoin i Ethereum najtańsze od pół rokuKoszty korzystania z blockchainów Bitcoin i Ethereum gwałtownie maleją, o czym świadczy 93%-95% spadek średnich opłat transakcyjnych w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

  • Koszty transakcyjne w sieci BTC i ETH osiągnęły w maju najwyższe poziomy od rajdu byka z 2017 roku
  • Za przetworzenie pojedynczej transakcji w przypadku obu sieci trzeba było zapłacić średnio 55-62 dol.
  • Tak wysokie opłaty powodowały, że użyteczność bitcoina i etheru przy codziennych niewielkich płatnościach była praktycznie zerowa
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ethereum i Bitcoin ze znaczną redukcją prowizji za realizację transakcji

Prowizje są wypłacane górnikom, którzy przetwarzają transakcje na blockchainie proof-of-work. Wielkość opłaty zależy od wielkości transakcji w bajtach oraz od tego, ile transakcji dana moneta przeszła w przeszłości (ponieważ dane te muszą być sprawdzane przy każdym ruchu monety). Podaż i popyt na przestrzeń również dyktują wielkość opłaty transakcyjnej, ponieważ blockchainy mają ograniczoną pojemność.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarówno w przypadku sieci Bitcoina, jak i Ethereum, koszty transakcyjne wzrosły do rekordowych poziomów w 2021 roku, odpowiednio w kwietniu i maju, co zbiegło się z rosnącą wyceną monet i szczytami cenowymi.

Średnia opłata transakcyjna bitcoina rosła do 62,77 dol. w dniu 24 kwietnia – pokonując wcześniejszy szczyt wszech czasów 55 dol. z grudnia 2017 r. Teraz średnia wysokość opłat wynosi nieco ponad 4 dol. Oznaczało to 93% redukcję i pozwoliło osiągnąć poziom prowizji transakcyjnych najniższy od grudnia 2020 roku.

Ten sam ogólny schemat był obserwowany w sieci Ethereum, gdzie średnie opłaty transakcyjne wzrosły aż do 69,92 dol. w dniu 12 maja. Był to kolejny rekord wszech czasów, jeśli chodzi o koszty korzystania z Ethereum, i bez wątpienia był on napędzany częściowo przez gwałtowny wzrost aktywności, który towarzyszył uruchomieniu zdecentralizowanych finansów i giełdy Uniswap, która od dawna jest największym konsumentem zasobów Ethereum.

W niedzielę średnie opłaty Ethereum wynosiły zaledwie 3,44 dol. co było najniższą wartością od pierwszego dnia stycznia 2021 r., przekładając się na obniżkę o 95%. Opłaty na obu blockchainach mają tendencję do skoków, gdy następuje nagły wzrost ceny monety lub pojawia się nowa aplikacja, która zwiększa wykorzystanie sieci.

Historyczne wzrosty opłat transakcyjnych. Źródło: Bitinfocharts.com

Jak donosił wcześniej Comparic.pl, liczba transakcji zarówno na Bitcoinie jak i Ethereum również spada. W okresie od stycznia do czerwca dzienna liczba transakcji BTC spadła z około 400 000, do zaledwie 175 000. Podobnie, liczba dziennych transakcji Ethereum spadła z 1,6 miliona do 1 miliona tylko między majem a czerwcem, co oznacza spadek o 37,5%.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bank handlowy akcje | co to jest płatność blik | bml notowania | kurs funta szterlinga | pkn orlen cena akcji | plus500 jak założyć konto | kontrakty cfd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here