Naga MarketsInwestorzy walutowi w tym tygodniu powinni rozważyć sprzedaż pary walutowej EUR/USD oraz zakupienie USD/CAD. Zapraszamy na publikowany w każdy poniedziałek cykl transakcji tygodnia Barclays Capital prezentowany przez efxnews.com.


EUR/USD pod istotnym wsparciem

Niedźwiedzie nastawienie do euro w stosunku do amerykańskiego dolara jest podparte przede wszystkim pokonaniem dołków ostatniego zakresu znajdujących się na poziomie 1.1260. Autorskie narzędzie Barclays służące do oceny wartości pozycji na parach walutowych pokazuje jednocześnie, że inwestorzy mają wyraźny apetyt na sprzedawanie Edka.

Na poniższym wykresie widać, że od czasu wyborów w Grecji miejsce miały zakupy EUR/USD. Ostatnie sesje (zaznaczone czarnym kółkiem) przyniosły jednak ponowne nadbudowywanie krótkich pozycji.

Krótkie pozycje znowu zaczynają się budować
Krótkie pozycje znowu zaczynają się budować

Barclays Capital spodziewa się ruchu poniżej 1.11 w okolice dołka 2015. Ma to potwierdzić, że EUR/USD nadal będzie się osuwał – kolejny cel zdaniem banku to 1.1050. Kolejne potencjalne poziomy warte obserwacja to między innymi konfluencja wsparć na 1.0765.

Biorąc pod uwagę czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, Barclays nie spodziewa się żadnych niespodzianek oraz zaskakujących decyzji. ECB może jednak wypuścić szczegóły odnośnie właśnie co rozpoczętego oficjalnie programu luzowania ilościowego.

Spojrzenie techniczne na EUR/USD
Spojrzenie techniczne na EUR/USD

USD/CAD –  Bank Kanady będzie luzował

Za osłabieniem dolara kanadyjskiego i jednocześnie długim USD/CAD przemawia narastające ryzyko cięcia stóp w wykonaniu Banku Kanady (BoC). Nawet jeżeli cięcia nie nastąpią to BoC wykazuje tendencje do chęci zdecydowanie głębszego luzowania niż oczekują tego rynki – wrzuca to na barki loonie-dolara sporą presję.

Zdaniem Barclays w przeciągu następnych 3-6 miesięcy Bank kanady może obciąć stopy procentowe nawet o 50 punktów bazowych w celu ograniczenia poziomu zawodu w związku z niskim wzrostem gospodarczym. Rynek natomiast wycenia zniżkę o 25 punktów bazowych w przeciągu 12 miesięcy – tak duża rozbieżność może doprowadzić do silnych spadków CAD w przypadku niespodzianki ze strony Banku Kanady.

Na wykresie W1 USD/CAD czekamy na domknięcie formacji chorągiewki
Na wykresie W1 USD/CAD czekamy na domknięcie formacji chorągiewki


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here