Naga MarketsNiespełna pół roku temu, średni koszt transakcji przy wykorzystaniu Bitcoina wynosił $50 dolarów, co całkowicie zabiło „praktyczność” cyfrowej monety jako środka płatniczego wykorzystywanego przy codziennych, szczególnie tych niewielkich, zakupach. Jeden z zarządzających kryptowalutowym funduszem Altana Digital zauważył jednak, że obecnie wartości te są o wiele mniejsze, wynosząc najmniej od 2011 roku.


Transakcje na Bitcoinie jednymi z najtańszych w historii. Bitcoin Cash stał się droższy

Alistair Milne, sam określający siebie mianem „ewangelisty Bitcoina”, piastujący stanowisko CIO w firmie zarabiającej na obrocie kryptowalutami, informował w weekend, że mediana opłat transakcyjnych BTC wyrażona w satoshi jest obecnie porównywalna z poziomami sprzed 7 lat (dokładniej mówiąc z marca 2011). Dodatkowo prowizje są niższe niż w przypadku Bitoin Cash (również wyrażone w satoshi):

Spadek opłat za transakcje ma miejsce w momencie kiedy SegWit cieszy się coraz wyższym poziomem adaptacji. Według najnowszych prognoz już wkrótce powinien posiadać czterdziestoprocentowy udział we wszystkich realizowanych zleceniach.

Niższa cena = niższe prowizje transakcyjne?

Bitcoin na obecnych poziomach cenowych cieszy się mniejszym zainteresowaniem inwestorów i spekulantów. W momencie gdy był wyceniany na prawie $20 tysięcy dolarów, około $50 za realizację pojedynczej transakcji, nie wydaje się dużym skrawkiem w ujęciu procentowym. Chcąc płacić jednak za usługi kosztujące kilkadziesiąt lub nawet kilka dolarów (kupno kawy lub kanapki), użytkownik musiałby ponieść wielokrotnie wyższą prowizję niż sama wartość zakupionego dobra.

W najbliższym czasie taki skok średnich opłat transakcyjnych jednak nie powinien nam grozić. Popularni wśród społeczności kryptowalutowej analitycy, coraz częściej mówią bowiem o możliwych osunięciach BTC w kierunku poziomów $5,5 tys. Poziom pokrywa się z minima z drugiej połowy listopada, od których zaczął się szaleńczy rajd Bitcoina pod pułap $20 tys. Wśród nich znajduje się między innymi Willy Woo:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here