Naga Marketsmoneta bitcoin trzymana w placachProwizje za transakcje Bitcoinowe spadły do najniższego poziomu od ponad trzech lat, tak wynika z informacji podawanych przez BitInfoCharts. Mediana dla wysokości opłaty za przelew z wykorzystaniem flagowej kryptowaluty wynosi obecnie jedynie 0,029 USD. Po raz ostatni prowizje były tak niskie w październiku 2015 roku. Nie oznacza to jednak, że liczba transakcji zmalała tak drastycznie, po prostu sieć stała się wydajniejsza.

Transakcje tańsze mimo większego wolumenu

Obecnie Bitcoin kosztuje około 4000 USD. Gdy po raz ostatni mediana prowizji była w okolicach 2 centów, jego cena wynosiła 270 USD. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to zła wiadomość, ponieważ oznacza to, że popularność Bitcoina zmalała do poziomu z 2015 roku, co powinno wpłynąć negatywnie również na jego cenę. Jeśli jednak spojrzymy na liczbę transakcji, to wcale tak nie jest.

Kevin Rooke, który jako pierwszy podał tę informację na Twitterze, zwrócił również uwagę na fakt, że 1 stycznia liczba transakcji wyniosła ponad 234 tysięcy, a w październiku 2015 roku było ich o 100 tysięcy mniej. Wszystko za sprawą zwiększenia wydajności blockchaina, na którym oparty jest Bitcoin.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nowe rozwiązania pozwalają na zwiększenie wydajności

W sierpniu 2017 roku weszło w życie rozwiązanie SegWit, które pozwoliło na księgowanie większej liczby transakcji dzięki zmniejszeniu ich rozmiarów poprzez segregację dużych ilości danych.

Kolejnym etapem dla rozwoju Bitcoina jest Lightning Network, który jest drugą warstwą skalowania. Obecnie sieć ta ma wydajność w wysokości ponad 557 BTC z wykorzystaniem ponad 5 tysięcy węzłów i 18,5 tysięcy otwartych kanałów płatności. Chociaż transakcje Lightning Network nie są wykonywane bezpośrednio na łańcuchu bloków, protokół pozwala na zmniejszenie ich liczby.

Jak na razie adopcja Lightning Network nie jest wysoka, ponieważ na początku rozwiązanie to było mało przyjazne dla użytkowników. Po wejściu kolejnych rozwiązań i aktualizacji jego prawdziwy potencjał się zwiększa, a co za tym idzie, popularność zaczęła wzrastać. Dzięki temu transakcje za pomocą Bitcoina z czasem będą tanieć jeszcze bardziej, a prawdopodobieństwo zawieszenia sieci (co miało miejsce w szczycie popularności w grudniu 2017 roku) zmniejszy się.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here