Naga MarketsBarclays-Ross-KingslandZdaniem analityków Barclays inwestorzy walutowi powinni w tym tygodniu wykorzystać obecne korekty na EUR/USD do otwierania świeżych krótkich pozycji na korzystniejszych poziomach. Czynniki fundamentalne oraz techniczne przemawiają bowiem za dalszymi i silnymi osunięciami wspólnej waluty w stosunku do dolara amerykańskiego.


EUR 3% w górę po marcowym FOMC

Od momentu posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w tym miesiącu na EUR/USD obserwujemy wzmożoną zmienność, która przyniosła ze sobą trzyprocentowe wzrosty. Wszystko za sprawą gołębiego oświadczenia, które przyniosło silną spadkową rewizję oczekiwań dotyczących inflacji oraz stóp procentowych.

W związku ze zmianami w projekcjach członków FEDu swoje podejście do podwyżki stóp zmienia również Barclays. Obecnie prognozuje, że początek normalizacji będzie miał miejsce we wrześniu (wcześniej mówiono o czerwcu). Do grudnia stopy mogą pójść w górę o maksymalnie 75 punktów bazowych.

Uwaga na dane w tym tygodniu

Pod kątem amerykańskich danych, Barclays ma zamiar polować na odczyty poniżej konsensusu – szczególnie w zakresie aktywności gospodarczej i inflacji CPI, może w krótkim terminie pogłębić to bowiem korekty na dolarze amerykańskim. Jeżeli chodzi o dane z Eurolandu to nie powinny one wyraźnie wspierać dalszej aprecjacji EUR/USD.

W średnim terminie EUR/USD oczywiście będzie opadać – między innymi z powodu na rozbieżność polityk monetarnych strefy euro i Ameryki oraz ogólną siłę dolara w stosunku do walut G10.

Jakie czynniki wspierałyby rajd na EUR/USD?

Barclays wyróżnia dwa takie elementy. Pierwszy z nich to jasne sygnały znacznego przyspieszenia aktywności gospodarczej w strefie euro. Jednocześnie musielibyśmy otrzymać potwierdzenia, że bazowa inflacja (z wykluczeniem czynników najbardziej zmiennych takich jak żywność i energia) również będzie rosła.

Ekonomiści Barclays nie spodziewają się realizacji żadnego z tych scenariuszy w roku bieżącym – przeszkadzać ma w tym między innymi wysoki poziom zadłużenia. Obecnym rajdom pozwalamy wiec rozciągnąć się do maksimum, a następnie otwieramy świeże krótkie pozycje.

Potencjalne obszary, w których warto szukać sygnałów sprzedażowych zaprezentowano na wykresie:

EU 23.03

Więcej rekomendacji, oraz opisów pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here