Naga MarketsTransakcja tygodnia Barclays
Transakcja tygodnia Barclays

Inwestorzy kierujący się w swoich decyzjach tradingowych podejściem stricte technbicznym, powinni w tym tygodniu skupić się na shortach EUR/GBP oraz szukać okazji do sprzedaży GBP/USD w przypadku jakichkolwiek ruchów wzrostowych. Przynajmniej tak twierdzi Barclays Capital w swoim regularnym, poniedziałkowym cyklu – transakcja tygodnia.

„Spodziewamy się, że brytyjska gospodarka będzie wzrastała pod koniec roku. Rynek liczy na zbyt mocne, gołębie podejście MPC do polityki i zakłada, że podwyżka stóp będzie miała miejsce dopiero w Q3 2015” – komentuje Barclays.

Bank sam w sobie posiada bardziej konstruktywne podejście do funta szterlinga. Woli jednak wyrażać je na parze z euro niż z dolarem amerykańskim. Podmiot spodziewa się bowiem dalszego luzowania ze strony ECB – w tym samym czasie FED pozostanie natomiast na ścieżce normalizacyjnej.

„Podchodzimy niedźwiedzio do Kabla i jakiekolwiek wzrosty wykorzystywalibyśmy jako okazję do sprzedaży na wyższych poziomach. Nasz początkowy cel znajduje się na dołkach obecnego zakresu (okolice 1.4945). Pokonanie tychże dołków otworzy drogę w stronę 1.5850 i 1.5720” – dodaje Barclays Capital.

Długie GBP - jednak w stosunku do EUR
Długie GBP – jednak w stosunku do EUR

W przypadku danych makroekonomicznych powinniśmy skupić się na jutrzejszej publikacji brytyjskiej inflacji CPI oraz na środowym raporcie dot. zatrudnienia.

„Oczekiwania rynku odnośnie podwyżek stóp BoE w ostatnim czasie odwróciły się w gołębią stronę – w ostatnim czasie dane były dosyć miękkie. W związku z tym coraz głośniej mówi się o zacieśnianiu dopiero w Q3 2015.” – komentuje Barclays.

Bank zakłada, że dane z rynku pracy w tym tygodniu potwierdzą ciągłą poprawę warunków brytyjskich zatrudnionych. W tym samym czasie podmiot spodziewa się utrzymania krótkoterminowych presji inflacyjnych zgodnie z konsensusem. Ameryka jest jednak zbyt silna – właśnie dlatego Barclays wyraża swoje bycze podejście do funa szterlinga na parze z euro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here