Naga MarketsAuthor: Tom Page
Creative Commons License

W tygodniowej rekomendacji tradingowej Barclays Capital poleca swoim klientom zakup crossa AUD/NZD w ujęciu krótkoterminowym. Barclays również sam uzupełnia swój krótki, techniczny portfel o wspomnianą transakcję – wszystko za sprawą australijskiego raportu dot. zatrudnienia, który opublikowany zostanie w czwartek.

Barclays spodziewa się dosyć silnej niespodzianki wzrostowej co do zmiany zatrudnienia, która powinna całkowicie przyćmić trochę gorszą od oczekiwanych stopę bezrobocia wspierając ostatecznie lokalną walutę. Wybór pary z NZD nie jest przypadkowy – dolar nowozelandzkich jest bowiem wrażliwy na wszystkie niespodzianki makroekonomiczne napływające z Kraju Kangurów.

„Spodziewamy się sporej niespodzianki ze strony odczytów o zmianie zatrudnienia (20 tysięcy w porównaniu do konsensusu na 13.2tys.), stopa bezrobocia natomiast delikatnie zawiedzie (wyższa o 0.1p.p. od prognozy mówiący o 6%). Zdecydowanie korzystniejsza zmiana zatrudnienia przyćmi gorsze odczyty dotyczące stopy bezrobocia i w krótkim terminie wpłynie na wzrost ceny AUD, szczególnie w stosunku do dolara nowozelandzkiego”

Barclays zaleca otwarcie longa na AUD/NZD z celem na 1.1805 (sam posiada już otwartą pozycję, w którą wchodził na 1.0740).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here