Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuWarszawa, 20.10.2021 (ISBnews) – Trans Polonia oraz spółka w 100-proc. zależna – TP sp. z o.o. (kupujący) zawarły ze Svenem Deckersem (sprzedającym) oraz spółką zależną od sprzedającego Geerts BV z siedzibą w Brecht (Belgia) umowę kupna-sprzedaży 100% udziałów spółki transportowej J. Deckers & Zn NV z siedzibą w Brecht za 1,02 mln euro. Jednocześnie kupujący w ramach opcji dysponuje możliwością zakupu 100% udziałów spółki Geerts za cenę 880 tys. euro.

“Łączna cena zakupu 100% udziałów J. Deckers wynosi 1 020 000 euro, płatna będzie w czterech transzach: 1 transza w wysokości 561 000 euro w terminie do 7 listopada 2021 r. oraz kolejne 3 równe transze w wysokości 153 000 euro płatne w latach 2022-2024, z zastrzeżeniem możliwej korekty wartości kolejnych transz ceny sprzedaży w zależności od wysokości osiągniętych przez J. Deckers wyników finansowych za lata 2021-2023, zgodnie z zasadami określonymi w umowie” – czytamy w komunikacie.Jednocześnie zgodnie z treścią umowy, kupujący w ramach opcji kupna dysponuje możliwością zakupu 100% udziałów spółki Geerts za cenę 880 000 euro, z zastrzeżeniem możliwej korekty ceny sprzedaży udziałów o zweryfikowany dług netto na dzień przejścia własności udziałów na Trans Polonia.

Geerts jest spółką, do której należy nieruchomość przeznaczona na cele biurowe oraz warsztat wraz z przyległym placem parkingowym. W/w nieruchomość wykorzystywana jest w działalności operacyjnej J. Deckers.

J. Deckers jest spółką transportową zlokalizowaną w okolicach portów morskich ARA (Amsterdam – Rotterdam – Antwerpia) zajmującą się transportem płynnych ładunków chemicznych na terenie Europy Zachodniej. J. Deckers dysponuje własnym taborem, w skład którego wchodzi 30 specjalistycznych zestawów transportowych.

Prawo własności 100% udziałów J. Deckers i wszystkie związane z nimi prawa przejdą na Trans Polonię z dniem 30 października 2021 r., podano także.

Trans Polonia to operator transportowo-logistyczny, oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych. Spółka jest obecna w kilkunastu krajach Europy, posiada swoje przedstawicielstwa we Francji, Holandii, Hiszpanii i Niemczech. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2020 r. miała 100,1 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here