Naga MarketsTrakcja PRKiI jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego w Polsce.

trakcja
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas ostatniej sesji minionego roku o niespełna 3% przy całkiem dobrych obrotach. Popyt atakował ponownie poziom okolic 4 zł, jak na razie bez ostatecznego sukcesu. Powodem zwyżki podczas ostatniej sesji roku była informacja o tym, że spółka podpisała umowę sprzedaży na rzecz spółki Lotnicza 100 prawo użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Lotniczej 100 we Wrocławiu za 53 mln zł. Kwota ma zostać przekazana nie później niż do 29 września 2019 roku. Transakcja zostanie ujęta w rocznym sprawozdaniu finansowym i powinna mieć istotny wpływ na sytuację finansową firmy. Na wykresie widać, że przełamanie bariery 4 zł powinno oznaczać kontynuację wzrostów trwających od października, z kolejnym celem w rejonie 4,80 zł.

Orbex

Zobacz również: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – GPW

Spółka Prime Car Management S.A. to jednostka dominująca grupy kapitałowej działającej na rynku flotowym pod marką Masterlease.

pcm
źródło xStation 5

Spółka zyskiwała podczas sesji z minionego piątku około 9%, udanie kończąc rok, w którym spółka doznała mocnej przeceny. Odrabianie strat trwa od końca sierpnia, w tym czasie akcje podrożały o ponad 100%. Powodem zwyżki na koniec roku była informacja o tym, że firma Hitachi Capital Polska ogłosiła wezwanie do sprzedaży niemal 12 mln akcji Prime Car Management czyli w sumie 100% głosów. Cena w wezwaniu to 12,09 zł za akcję. Notowania błyskawicznie sięgnęły poziomu z wezwania. Zapisy rozpoczną się 18 stycznia, a zakończą 18 lutego przyszłego roku. Jeżeli uda się przejąć nie mniej niż 90% akcji, akcje spółki zostaną wycofane z obrotu giełdowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here