Naga MarketstrakcjaTrakcja jest to spółka działająca w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. W trakcie poniedziałkowej sesji poinformowała ona w swoim komunikacie ESPI o podpisaniu umowy o wartości blisko 125 mln zł z miastem Bydgoszcz. Efektem tego jest mocny wzrost wyceny spółki, choć patrząc z szerszej perspektywy, widoczny jest mocny trend spadkowy.

Trakcja z umową o wartości 124,89 mln zł

– Zarząd Spółki Trakcja S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka podpisała z Miastem Bydgoszcz w imieniu i na rzecz którego działa Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz, umowę na „Budowę trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską wraz z rozbudową układu drogowego i przebudową infrastruktury transportu szynowego w Bydgoszczy”. – informuje spółka w komunikacie ESPI.– Wartość netto umowy wynosi 124 890 000,00 złotych. Prace budowlane wynikające z umowy mają być zrealizowane w ciągu 24 miesięcy od daty podpisania umowy. Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów. – dodaje także.

Spółka rośnie o 3,18%

W trakcie poniedziałkowej sesji akcje Trakcji zyskują 3,18%, co oznacza wzrost o 0,07 zł względem poprzedniego zamknięcia (2,20 zł). Aktualnie za walor inwestorzy płaca 2,27 zł. Przez pierwsze godziny kurs spółki oscylował wokół poprzedniego zamknięcia i dopiero komunikat ESPI spowodował mocniejszy ruch w górę po godzinie 10:30.

Trakcja podpisuje umowę o wartości 124,89 mln zł! Kurs spółki rośnie o 3,18%
Notowania spółki Trakcja w 1 półroczu 2021. Źródło: Comparic.pl

Patrząc jednak z szerszej perspektywy, wskazać można, że od marca 2021 spółka regularnie traci na swojej wycenie. Na samym początku marca jej akcje warte były prawie 3,5 zł za walor i od tego momentu obserwowany jest wyraźny trend spadkowy.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs rubla | akcje mercator | rubel kurs | pkn orlen notowania | kurs cdr | kurs funt | kurs sp500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here