Naga Marketstrakcja ccTrakcja jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. Głównym zamawiającym dla spółki są PKP Polskie Linie Kolejowe (90% zamówień). Pozostałe zamówienia obejmują sektor energetyczny oraz infrastrukturę miejskiego transportu szynowego w całej Polsce.


Dzięki przeprowadzonym przejęciom w 2009 roku i w 2011 roku spółka rozszerzyła zakres działalności. Umożliwiło to zwiększenie konkurencyjności spółki w zakresie modernizacji linii kolejowych w branży torowej i budownictwa infrastrukturalnego tj. dróg, mostów, tuneli, lotnisk oraz portów. W niedalekiej przyszłości Trakcja planuje być czołowym graczem na rynku Europy Środkowej i Środkowo – Wschodniej w ramach swojego zakresu działalności.

W tym miejscu należy dodać, że Trakcja może być głównym beneficjentem Krajowego Programu Kolejowego, który to przewiduje wydanie do 2023 roku 67 mld zł na inwestycje w infrastrukturę kolejową.

kpkAnaliza techniczna Trakcji – interwał tygodniowy

Trakcja prawie od początku swoich notowań znajdowała się w długoterminowym trendzie spadkowym. Wszystko wskazuje jednak na to, że osiągnęła ona swoje dno w roku 2013 na poziomie 2.90 zł, jednocześnie zmieniając trend ze spadkowego na wzrostowy.

trakcja-w1

Obecnie spółka jest notowana po 13.20 zł, co oznacza wzrost o ponad 350% od dna. Pomimo tego, jest ona nadal relatywnie tania, o czym świadczą niskie wskaźniki finansowe (np. C/WK = 0.90, czy też C/ZO = 7.85). Od 2013 roku kurs spółki znajduje się w trendzie wzrostowym i aktualnie przebywa w rejonie oporu zlokalizowanego na poziomie 13.50 – 13.90 zł. Ewentualne jego przebicie będzie świadczyło i sile kupujących. Najbliższe wsparcie wypada natomiast na poziomie 12.00 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here