Naga Marketstrakcja Trakcja PRKiI jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego w Polsce. Spółka opublikowała dzisiaj wyniki za 2018 rok. Poniżej szczegóły z raportu.

Spółka odnotowała 74 999 tys. zł straty netto oraz -84 976 tys. zł EBITDA przy 1 004 296 tys. zł mln zł przychodów w 2018 roku. Spółka poinformowała, że wyniki wskazują na ryzyko niespełnienia wskaźników finansowych dla kredytów zaciągniętych w pięciu bankach.

Wynik brutto ze sprzedaży wyniósł e ub.r. -123 168 tys. zł.

 

“Kontrakty, na których nastąpiło obniżenie marż, niemal w całości zostały pozyskane w okresie do połowy 2017 roku, charakteryzującego się wysoką presją na wartość ofert w rezultacie przedłużającej się luki inwestycyjnej” – czytamy dalej.

“Spółka w ramach posiadanych umów kredytowych zobowiązana jest do przestrzegania wskaźników finansowych (kowenantów bankowych) związanych z bieżącą sytuacją finansową spółki. Przekazane do publicznej wiadomości wstępne szacunki wyników finansowych spółki za okres 12 miesięcy zakończony 31 grudnia 2018 roku wskazują na ryzyko niespełnienia wskaźników finansowych dla kredytów w 5 bankach”

W osobnym komunikacie spółka poinformowała także o planach emisji nowych akcji.

 

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki spadły po podaniu negatywnych informacji o blisko 30%, sięgając ostatnich minimów. Wydaje się, że trudno będzie o odbicie po tak fatalnym komunikacie i spółka dość długo będzie musiała pracować na odbudowę zaufaniu wśród inwestorów.

trakcja
źródło xStation 5

Zobacz także: J.W. Construction [JWC], JSW S.A. [JSW] – Gorące spółki dnia 19.02.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here