Naga Markets

Platforma webowa TradingView udostępniająca wykresy dla szerokiej klasy aktywów, poinformowała o wprowadzeniu nowych funkcjonalności w ramach swojej usługi. Dotychczasowa funkcjonalność została rozszerzona o skalowanie ilorazowe oraz możliwość odtwarzania świeczek.

ŚLEDŹ COMPARIC NA TRADINGVIEW
Jak ustawić skalowanie ilorazowe?

Otwórz zakładkę Skalowanie w oknie dialogowym Właściwości Wykresu, a następnie wprowadź wybraną wartość skalowania cena/słupek.

scale_ratio_en_prop

Wartość ta definiuje ilość jednostek zmiany ceny przypadającą na szerokość słupka. Poniższa grafika obrazuję tą zależność.

scale_ratio_example

W powyższym przykładzie wartość skalowania wynosi 2. Oznacza to, że zmiana ceny o 2 jednostki odpowiada 1 słupkowi (jednostkowa szerokość) na wykresie.

Aktualna wartość skalowania wyświetlana jest w menu kontekstowym osi ceny. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na osi ceny, aby uzyskać wgląd w ustawioną wartość – znajduje się ona tuż obok opcji Zablokuj Skalę.

AVA Trade

scale_ratio_en_context_menu

Jak uruchomić Odtwarzanie Świeczek?

 

Jest to niezwykle proste. Wystarczy kliknąć na górnym panelu wykresu odpowiednią ikonę, aby wyświetlić panel Odtwarzacza Świeczek.

replay_en

Układ oraz funkcjonowanie przycisków odtwarzania są bardzo intuicyjne – staraliśmy się, aby panel ten przypominał panel kontrolny stosowany w każdym klasycznym odtwarzaczu multimedialnym.

jump_to_en

Po otwarciu paska narzędzi odtwarzacza pojawi się automatycznie opcja wyboru punktu początkowego odtwarzania. Czerwona pionowa linia oraz przycisk Przejdź Do służą do wyboru interesującego nas punktu na wykresie.

replay_en0

Kliknij na dowolną świeczkę wykresu historycznego w celu wyboru punktu początkowego odtwarzania.

Następnie…

 • Uruchom funkcję autoodtwarzanie klikając na przycisk Play/Odtwarzaj. Prędkość odtwarzania można regulować w dowolnym momencie procesu odtwarzania.

play_en

 • Kolejne punkty danych wykresu można odtwarzać ręcznie za pomocą przycisku Forward/Do Przodu.

forward_en

W prawym górnym rogu wykresu wyświetlana jest informacja o statusie wykresu – przydatna funkcja jeśli szybko chcesz zorientować się, w jakim trybie wykresu pracujesz.

replay_mode_en

Nowy punkt początkowy wybrać możesz w dowolnym momencie odtwarzania. Kliknij na przycisk Przejdź Do i wybierz nową historyczną świeczkę, od której chcesz zacząć odtwarzanie.

Możesz uruchomić odtwarzanie kilku wykresów historycznych w ramach tego samego interfejsu. Kliknij na wykres i wybierz nowe odtwarzanie. Pasek narzędzi odtwarzania uwzględni aktualnie wybrany wykres historyczny i wyświetli informację o jego statusie. Dodawanie kolejnych wykresów odbywa się w ten sam sposób. Odtwarzacz działa na każdym z wykresów jako osobna instancja, a na pasku narzędzi odtwarzania zawsze widnieje informacja o statusie aktywnego wykresu.

Co więcej, w dowolnym momencie możesz przerwać odtwarzanie danych historycznych i powrócić do wykresu dla danych w czasie rzeczywistym. PrzyciskPrzejdź Do Danych Rzeczywistych umożliwia dokonanie tego zaledwie jednym kliknięciem.

to_realtime_en

Pasek narzędzi odtwarzania możesz zamknąć za pomocą przycisku [X], znajdującego się na panelu odtwarzania bądź klikając na przycisk paska narzędzi odtwarzania, zlokalizowanego na górnym panelu wykresu.

Pozostałe funkcje oraz ograniczenia trybu odtwarzania:

 • Powiadomienia obsługiwane przez serwer aktywowane są w oparciu o dane rynkowe generowane w czasie rzeczywistym.
 • Nowe powiadomienia obsługiwane przez serwer nie mogą być tworzone w trybie odtwarzania.
 • Zlecenia realizowane są w oparciu o aktualne dane rynkowe.
 • W przypadku korzystania z trybu odtwarzania notowania wyświetlane na panelu tradingowym oraz w ramach listy obserwowanych odpowiadają danym rzeczywistym.
 • Wykresy dla świec japońskich nie są dostępne w trybie odtwarzania.
 • Notowania ciągłe kontraktów futures oraz spready nie są dostępne w trybie odtwarzania.
 • Tryb odtwarzania dopuszcza możliwość tworzenia rysunków oraz aplikowania wskaźników do wykresów. Po wyjściu z trybu odtwarzania będą one nadal wyświetlane na wykresie.
 • R Narzędzia Regresja Trendu oraz Zakres Profilu Wolumenu nie działają w trybie odtwarzania.
 • Wskaźniki z funkcją bezpieczeństwo nie działają w trybie odtwarzania.
 • Zakres danych historycznych dostępnych w trybie odtwarzania zależy uwarunkowany jest dostępnością danych dla danego symbolu i może być różny w zależności od wybranego symbolu.


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
 • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPKP Cargo – zysk w III kw. jednak poniżej oczekiwań analityków
Następny artykułCo dalej z kursem polskiej waluty?
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here