Naga MarketsKontrowersyjny projekt kryptowalutowy, który w sierpniu tego roku zapowiadał uruchomienie długo wyczekiwanego przez zaangażowanych w DasCoin ekosystemu trafia na biurko prokuratora. Fundacja Trading Jam poinformowała o wszczętym postępowaniu wobec firmy NetLeaders. 


W dniu dzisiejszym do Fundacji Trading Jam dotarło pismo od Prokuratury Okręgowej w Warszawie informujące o wszczęciu śledztwa na podstawie naszego zawiadomienia. Zawiadomienie dotyczyło możliwości popełnienia przestępstwa z art. 286 §1 kk, czyli doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem, przez osoby „naganiające” na zakup licencji, która według zapewnień promotorów programu, miała uprawniać do wydobywania kryptowaluty.

Podejrzenia naszej fundacji wzbudziły niebotyczne zyski obiecywane przez promotorów DasCoina, co w naszej ocenie wypełniało czynności opisane we wspomnianym wyżej artykule Kodeksu Karnego:  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. – czytamy na stronie głównej fundacji TradingJam.

Fundacja TradingJam doprowadza do wszczęcia śledztwa wobec odpowiedzialnej za DasCoina firmy NetLeaders

Sprawdź też: Dascoin – scam czy kryptowaluta przyszłości?

DasCoin z problemami

Reputacja głównego produktu NetLeaders, czyli kryptowaluta DasCoin jest mieszana. DasCoin nie jest walutą cyfrową w ścisłym rozumieniu tego słowa. Nie jest oparty na takiej technologii i posiada tylko jednego emitenta. Mimo tego „monety” projektu są sprzedawane jako „ulepszone” Bitcoiny, co sugeruje, że twórcy projektu chcą najprawdopodobniej wykorzystać światową modę na inwestycje w waluty cyfrowe, by odnieść sukces na swoim rynku. DasCoiny kupuje się także w ramach pakietów o określonych cenach. Nie ma możliwości, tak jak to się dzieje w przypadku Bitcoina, zainwestowania dowolnej kwoty np. 100zł.” – informował PSB w listopadzie zeszłego roku. Od tamtego czasu jednak Dascoin wszedł na giełdy zewnętrzne, takie jak IDAX na których można kupić dowolną liczbę DASC, którego wycena rynkowa w momencie tworzenia tego artykułu wahała się wokół trzech centów.

Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w związku z tym, że sporo osób pojawiało sie na naszych spotkaniach mówiąc, że “zainwestowali” pieniądze w DasCoina i nie mogą ich odzyskać, a kontakt z “liderami” projektu się urywa po jakimś czasie. Zaniepokoiło nas również to, że głównym zajęciem firmy jest sprzedawanie licencji, a nie biznes. Wartość DasCoina powinna wynikać z biznesu, którego się jednak nie dopatrzyliśmy. UOKiK również podzielił nasze obawy wpisując projekt DasCoin na swoją listę – komentuje całą sprawę Jakub Mościcki, wiceprezes zarządu fundacji Trading Jam. Zapytany o plany dalszych działań na rzecz ochrony inwestorów rynku kryptowalut Mościcki odpowiada: Planujemy na bieżąco monitorować rozwój wydarzeń. Zachęcamy wszystkich, którzy czują się poszkodowani w projekcie DasCoin do kontaktu z Warszawską prokuraturą powołując się na sygnaturę zawartą w piśmieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

 1. Niesamowite…polski grajdoł się odezwał..takie typowe dla ryczących “rekinów biznesu”…Coiny i tak się będą rozwijały, czy tego chcecie czy nie i w nosie będą miały instytucje bankowe i rządowe. Apropos każdy bank w tajemnicy ma już projekt swojego coina i nie tylko bank. Dascoin przynajmniej ma szerszą perspektywę rozwoju, nie tylko spekulacyjnie, ma swoje produkty.
  Były hejty, że nie wejdzie na giełdę. Jest już na pięciu. Były hejty, że nie można wypłacać. Pierwszy bankomat firmowy Dascoina jest już w Amsterdamie. Za chwilę będą wszędzie. Ciekawe czy inne coiny mogą się tym pochwalić. Całe szczęście, że nie zależy tylko od polskiego rynku bo tu utopią każdego…zwłaszcza konkurencja..która to wszystko nakręca. .Każdy jest specjalistą od kopania ale najlepiej drugiego po kostkach. Ciekawa jestem śledztwa prokuratorów, którzy nie mają pojęcia o tym rynku..
  Ubawię się setnie!!!!

 2. @To co sie dzieje obecnie w projekcie DASC! jak ty kupowałeś po 19k to mówię ci otwarcie jesteś głupi, że słuchasz się innych a nie własnego rozumu.

 3. Blockchain for Impact nie byl organizowany przez ONZ a dascoin nie dostal zaproszenia tylko sie zarejestrowal sam. Chcesz to zapytaj u szefa grupy blockchainowej ONZ, sam to zrobilem, mily pan mi odpisal po dwoch dniach. Chyba ze boisz sie prawdy?

 4. Polskie podwórko dalej walczy i rozumeim , ze „ wyswietlenia musza sie zgadzac” 😀
  Aaa tak w ogole to:
  Dascoin zostal zaproszony przez ONZ „Blockchain for impact” Czerwiec 2018
  Dascoin zostal zaprosozny przez ONZ 27 wrzesnia 2018  konferencja Narodów Zjednoczonych o przyszłości ludzkości
  Dascoin zostal rowniez zaproszony na https://delta-summit.com i jest sponsorem
  ONZ chyba wie co robi , a Dascoin byl 1 z 5 kryptowalut zaproszony
  Nasdaq pozytywnie o Dascoinie: https://www.nasdaq.com/article/dascoin-board-elects-industrial-heavyweight-eberhard-wedekind-as-its-new-chairman-20180926-00328
  A co do ceny to caly rynek kryptowalut stracil -80 -90% ale przeciez TYLKO Dascoin spadl i na nim trzeba sie skupic..
  Kupowalem BTC po 19.000$ , a mowili mi ze zaraz zostane MILIONEREM , dzis cena 6550$ Kurła Halyna zostalem oszukany !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here