TMS


Inwestowanie na rynkach finansowych to nie tylko kupno i sprzedaż walut. Choć rynek forex pozostaje największym rynkiem finansowym na świecie, to jednak w STO jesteśmy zdania, że warto korzystać z zmienności oferowanej również przez inne klasy aktywów. W końcu trading to nie tylko waluty.


Obligacje skarbowe

W środę 5 kwietnia mieliśmy do czynienia z publikacją minutek FOMC. Dokumentu, który utwierdził nas w przekonaniu o rosnącej dysproporcji pomiędzy prognozowaną przez rynek ścieżką podwyżek stóp procentowych, a narracją członków Fed. W minionym tygodniu mieliśmy do czynienia z wieloma sprzecznymi sygnałami, niektórzy z zasiadających w FOMC próbowali nas przekonywać, że po dziewięciu latach gospodarka Stanów Zjednoczonych w końcu wróciła na właściwe tory, jednak z drugiej – gołębi wydźwięk ostatniego posiedzenia FOMC wcale tego nie potwierdza. Jeżeli sytuacja ta utrzyma się w kolejnych dniach, prawdopodobieństwo wzrostów rentowności amerykańskich obligacji zwiększy się.

Złoto

Ceny tego szlachetnego metalu cechowały się w mijającym tygodniu tendencją wzrostową, a ruchy korekcyjne spowodowane zwiększonym popytem na dolara dość szybko były gaszone. To wskazuje na duże prawdopodobieństwo utrzymania bieżącej byczej tendencji.

Donald Trump nadal ma problem z przepchnięciem swoich reform w Kongresie, a zbliżający się ostateczny termin ogłoszenia przyszłego kształtu amerykańskiego budżetu jedynie podnosi rynkowe ciśnienie. Możliwość braku zgody w przypadku ustawy budżetowej może doprowadzić do technicznego zatrzymania prac rządu, co będzie silnym niedźwiedzim sygnałem dla dolara i mocnym impulsem wzrostowym dla złota.

Śledzisz rynki finansowe? Sprawdź rozwiązania szyte na miarę lub załóż darmowy rachunek demo >>>

STO Markets rozszerza swoją ofertę na polskich klientów, oferując konkurencyjne warunki handlowe.

Towary

USDA opublikowała już pierwszy raport dotyczący sytuacji na rynku zbóż w Stanach. Raporty te traktowane są jako doskonała wskazówka dla wszystkich zaangażowanych w rynki towarów – bawełny, pszenicy czy kukurydzy. Jeżeli planujesz wejście na te mało popularne rynki – koniecznie zapoznaj się z materiałami USDA.

Indeksy

Piątkowa publikacja raportu non-farming payrolls jak zwykle przyniosła ze sobą sporą zmienność na głównych światowych indeksach. Publikacja zawsze planowana jest przed godziną otwarcia giełdy w Nowym Jorku, jednak należy pamiętać o działających wówczas giełdach w Londynie czy Frankfurcie.

Reakcja rynku na te dane zazwyczaj przeczy logice i tak było i tym razem. Dlatego tak ważnym elementem handlu na danych jest rozważne umiejscowienie zleceń stop-loss oraz upewnienie się, że handlujemy odpowiednią do stanu naszego rachunku kwotą.

Akcje

W ostatnich dniach świat obiegła informacja o zakończonych niepowodzeniem rozmowach na temat fuzji giełd w Londynie i Frankfurcie. Odkąd jasnym stało się, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską można było przewidywać, że do połączenia LSE z Deutsche Boerse nie dojdzie. Skoro ta fuzja nie doszła do skutku z racji obaw Komisji Europejskiej przed monopolem rynkowym nowego podmiotu, Deutsche Boerse będziem musiało znaleźć innych chętnych do połączenia by dotrzymać kroku rywalom z Ameryki.

Ropa naftowa

Ostatni amerykański raport dotyczący zapasów tego surowca wskazał na drastyczne zwiększenie się rezerw. Warto zauważyć jednak dwie rzeczy: wzrost tychże okazał się być niższy niż wskazywały na to prognozy, a stan zapasów Cushing uległ zmniejszeniu. Ta druga informacja jest szczególnie ważna z racji faktu, iż magazyny w Cushing są już niemal pełne. Ceny ropy wzrosły, zmniejszając różnicę pomiędzy WTI a Brent. Fakt ten może być godny uwagi dla wszystkich tych, którzy aktywnie handlują na rynku ropy.

zespół analityczny STONoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here