Naga Markets


Inwestowanie na rynkach finansowych to nie tylko kupno i sprzedaż walut. Choć rynek forex pozostaje największym rynkiem finansowym na świecie, to jednak w STO jesteśmy zdania, że warto korzystać z zmienności oferowanej również przez inne klasy aktywów. W końcu trading to nie tylko waluty.


Obligacje skarbowe

W środę 5 kwietnia mieliśmy do czynienia z publikacją minutek FOMC. Dokumentu, który utwierdził nas w przekonaniu o rosnącej dysproporcji pomiędzy prognozowaną przez rynek ścieżką podwyżek stóp procentowych, a narracją członków Fed. W minionym tygodniu mieliśmy do czynienia z wieloma sprzecznymi sygnałami, niektórzy z zasiadających w FOMC próbowali nas przekonywać, że po dziewięciu latach gospodarka Stanów Zjednoczonych w końcu wróciła na właściwe tory, jednak z drugiej – gołębi wydźwięk ostatniego posiedzenia FOMC wcale tego nie potwierdza. Jeżeli sytuacja ta utrzyma się w kolejnych dniach, prawdopodobieństwo wzrostów rentowności amerykańskich obligacji zwiększy się.

Złoto

Ceny tego szlachetnego metalu cechowały się w mijającym tygodniu tendencją wzrostową, a ruchy korekcyjne spowodowane zwiększonym popytem na dolara dość szybko były gaszone. To wskazuje na duże prawdopodobieństwo utrzymania bieżącej byczej tendencji.

Donald Trump nadal ma problem z przepchnięciem swoich reform w Kongresie, a zbliżający się ostateczny termin ogłoszenia przyszłego kształtu amerykańskiego budżetu jedynie podnosi rynkowe ciśnienie. Możliwość braku zgody w przypadku ustawy budżetowej może doprowadzić do technicznego zatrzymania prac rządu, co będzie silnym niedźwiedzim sygnałem dla dolara i mocnym impulsem wzrostowym dla złota.

Śledzisz rynki finansowe? Sprawdź rozwiązania szyte na miarę lub załóż darmowy rachunek demo >>>

STO Markets rozszerza swoją ofertę na polskich klientów, oferując konkurencyjne warunki handlowe.

Towary

USDA opublikowała już pierwszy raport dotyczący sytuacji na rynku zbóż w Stanach. Raporty te traktowane są jako doskonała wskazówka dla wszystkich zaangażowanych w rynki towarów – bawełny, pszenicy czy kukurydzy. Jeżeli planujesz wejście na te mało popularne rynki – koniecznie zapoznaj się z materiałami USDA.

Indeksy

Piątkowa publikacja raportu non-farming payrolls jak zwykle przyniosła ze sobą sporą zmienność na głównych światowych indeksach. Publikacja zawsze planowana jest przed godziną otwarcia giełdy w Nowym Jorku, jednak należy pamiętać o działających wówczas giełdach w Londynie czy Frankfurcie.

Reakcja rynku na te dane zazwyczaj przeczy logice i tak było i tym razem. Dlatego tak ważnym elementem handlu na danych jest rozważne umiejscowienie zleceń stop-loss oraz upewnienie się, że handlujemy odpowiednią do stanu naszego rachunku kwotą.

Akcje

W ostatnich dniach świat obiegła informacja o zakończonych niepowodzeniem rozmowach na temat fuzji giełd w Londynie i Frankfurcie. Odkąd jasnym stało się, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską można było przewidywać, że do połączenia LSE z Deutsche Boerse nie dojdzie. Skoro ta fuzja nie doszła do skutku z racji obaw Komisji Europejskiej przed monopolem rynkowym nowego podmiotu, Deutsche Boerse będziem musiało znaleźć innych chętnych do połączenia by dotrzymać kroku rywalom z Ameryki.

Ropa naftowa

Ostatni amerykański raport dotyczący zapasów tego surowca wskazał na drastyczne zwiększenie się rezerw. Warto zauważyć jednak dwie rzeczy: wzrost tychże okazał się być niższy niż wskazywały na to prognozy, a stan zapasów Cushing uległ zmniejszeniu. Ta druga informacja jest szczególnie ważna z racji faktu, iż magazyny w Cushing są już niemal pełne. Ceny ropy wzrosły, zmniejszając różnicę pomiędzy WTI a Brent. Fakt ten może być godny uwagi dla wszystkich tych, którzy aktywnie handlują na rynku ropy.

zespół analityczny STOtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here