Naga MarketsGościem programu w telewizji Comparic24.TV był Mieczysław Siudek, trader obecny na rynku od 25 lat. W czasie swojej prelekcji już 18 października na XTB Trading Masterclass przybliży on traderom swoje podejście do spekulacji. Jak wyglądały jego początki i co jest dla niego najważniejsze w spekulacji? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Zarządzanie pozycją w daytradingu

Gość programu w trakcie najbliższego wywiadu opowie o zarządzaniu pozycją w daytradingu i jego wpływie na tradera. Główny nacisk zostanie jednak położony na zrozumienie zachowania i myślenia tradera. Samo zarządzanie jest elementem tzw. piramidy tradera.

Trzeba sobie uzmysłowić, że trading to nie jest strategia. Na trading składa się przede wszystkim zarządzanie sobą – oznajmił gość programu.

W ocenie eksperta bardzo często spekulanci posiadają poukładane życie, które zostaje popsute przez trading, co pokazuje, że trading musi być składową całego układu i otoczenia. Powołując się na Bryce’a Gilmore’a przypomina, że często powtarzał „musisz znaleźć swoje miejsce na wykresie” i nie chodziło mu tylko o wykres, ale także o otoczenie, rodzinę i sposób funkcjonowania. Zauważa, iż zarządzanie pozycją to element poszukania zgodności z samym sobą.

Możemy mieć najlepszą strategię, która nie da nam zarobić, jeśli nie mamy poukładanego życia – dodał.

Mieczysław Siudek pracował w instytucjach rynku kapitałowego do 2003 roku jako makler, dealer, a także zarządzający funduszami w jednym z TFI. Jako jedyny Polak uczył się Geometrii bezpośrednio od Bryce Gilmore. 4 lata w trading roomie z profesjonalnymi traderami z całego świata. Ostatnie lata, to nieustające podnoszenie kwalifikacji w zakresie tropienia Smart Money na bazie analizy Geometrii oraz Wolumenu. Autor bloga Geometria rynku oraz portalu geometriarynku.pl, a także strony ze szkoleniami: Globalny inwestor.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here