Naga MarketsHandel mobilny to już standard. Ale handel przez Facebooka?!
Handel mobilny to już standard. Ale handel przez Facebooka?!

Brytyjski broker AJ Bell zamierza wykorzystać popularność Facebooka do pozyskania nowych klientów. Grupą docelową brokera mają być ludzie w wieku 18-30 lat którzy stanowią największy odsetek użytkowników giganta social media. Asem w rękawie AJ Bell ma być wprowadzenie możliwości obrotu instrumentami finansowymi poprzez Messengera.


Aplikacja Messenger zbudowana specjalnie po to by ułatwić komunikację mobilnym użytkownikom Facebooka już wkrótce może zyskać nową funkcję. Za trzy miesiące powinniśmy usłyszeć o starcie sztucznej inteligencji – bota przygotowanego przez pracowników AJ Bell aby ten pośredniczył w obrocie papierami wartościowymi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tim Huckle, dyrektor ds. strategii w AJ Bell twierdzi, że podczas testów programu udało mu się zakupić na amerykańskim parkiecie akcje Facebooka warte 500 funtów. Rozwiązanie na które wpadli pracownicy brokera stało się możliwe po tym, jak serwis Marka Zuckerberga umożliwił zewnętrznym firmom implementowanie botów by te komunikowały się z ich klientami.

Pomysł AJ Bell jest na tyle nowatorski, że już budzi kontrowersje natury prawnej. Przedstawiciele firmy pewni są jednak, że nowa usługa nie zostanie zablokowana przez regulatorów i twierdzą, że obrót akcjami poprzez Facebooka nie różni się od tego przeprowadzanego przez naszą aplikację mobilną czy stronę internetową. Pozostaje jeszcze kwestia zgody samego Facebooka – gigant będzie musiał zdecydować, czy nowatorski program spełnia wymagania i nie stanowi zagrożenia dla użytkowników portalu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here