Naga Marketsrbs logo

W swojej najnowszej nocie do klientów Royal Bank of Scotland radzi jak zareagować na poszczególne scenariusze mogące mieć miejsce podczas dzisiejszego oświadczenia FOMC.


Oświadczenie banku

Nie sądzimy, by dzisiejszy wieczór przyniósł jakiekolwiek zmiany w polityce monetarnej FED. Co więcej, nie widzimy również powodu, dla którego Rezerwa miałaby znacząco zmieniać swoje wcześniejsze oświadczenia. Brak jednoznacznego dowodu na to, że oczekiwania FED przesuwają się w gołębim kierunku może jednak stanowić skromne wsparcie dla pozycji USD na rynkach.

Oświadczenie przyjmie jastrzębi ton

W tym wypadku, głównym czynnikiem ryzyka oczekiwanym przez bank będzie “przygotowanie sceny” pod wrześniową podwyżkę stóp procentowych przez FED. Ostatnie oświadczenie FOMC poinformowało zainteresowanych, że Rezerwa zgodziła się na dodatkową notę implementacyjną publikowaną wraz z kolejnymi oświadczeniami z posiedzeń. Publikacja takiej noty, której język będzie wskazywał na przygotowanie rynku do podwyżki stóp procentowych z całą pewnością ożywi spekulacje na temat zacieśniania polityki monetarnej USA.

Oświadczenie przyjmie gołębi wydźwięk

RBS jest zdania, że jeżeli pojawią się w dzisiejszym oświadczeniu jakiekolwiek wzmianki na temat rozwoju międzynarodowego, to przyjmą one raczej gołębi wydźwięk. Podobnie powinno być z bezpośrednimi wzmiankami Rezerwy do aktualnej wyceny USD względem pozostałych walut światowych.

Również wszelkie wskazówki dotyczące zauważenia przez FED zwiększonego ryzyka, że ostatnie “przejściowe skutki wcześniejszych spadków cen energii i importu” miałyby okazać się mniej przejściowe w kontekście ostatnich dni na rynku surowcowym dawałyby jasny gołębi sygnał inwestorom.

Wszelkie obawy w języku oświadczenia, związane z eksportem i importowaną inflacją mogą zostać także zinterpretowane jako bardzo zawoalowane odniesienie do obaw związanych z aktualną, wciąć silną pozycją USD na rynku walutowym – zauważa RBS.

Jak na razie, EUR/USD pozostaje w 50 pipsowej konsolidacji. Rynek wyraźnie czeka na dzisiejsze FOMC.
Jak na razie, EUR/USD pozostaje w 50 pipsowej konsolidacji. Rynek wyraźnie czeka na dzisiejsze FOMC.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here