Naga Marketstrading po pracyWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową USDJPY.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDJPY – D1

usdjpy

USDJPY – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Obecnie widzimy że korekta się przedłużyła i cena testuje górną wstęgę średnich. Widzimy, że zmniejszającą się zmienność na wykresie. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

USDJPY – H4

usdjpyh4

Na wykresie możemy zobaczyć, że cena testuje poziomy powyżej strefy. Maksymalnie były to poziomy rzędu 50% ATR. Póki cena nie wzrośnie powyżej wartości ATR liczonej od górnej krawędzi strefy to poziomy powyżej pozostają atrakcyjne dla pozycji krótkich. Strefa jest nadal dobra do rozegrania. Na sygnale dziennym powstał Pin Bar i możemy ustawić zlecenie oczekujące w połowie świecy. Dobrym miejscem dla pozycji krótkiej jest również ponowny test górnej krawędzi najbliższej strefy oporu (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here