Naga Marketstrading po pracyWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową GBPJPY.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPJPY – D1

gbpjpy

GBPJPY – na wykresie dziennym możemy zauważyć silny impuls wzrostowy. Trend spadkowy wygląda na już wykorzystany. Nasza ostatnia pozycja była stratna i nie należy mieć sentymentu do pozycji krótkich na tej parze walutowej. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

GBPJPY – H4

gbpjpyh4

Na wykresie możemy zobaczyć, że cena zrealizowała nasze zlecenie stop i po tym nastąpił silny impuls wzrostowy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że trend spadkowy się skończył. Nie należy jednak pakować się w pozycję długie ponieważ nie mamy pewności w tym, że zaczął się trend wzrostowy. Jeśli ktoś chcę tradować tą parę walutą to polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro. Według naszej strategii będziemy czekać aż cena nie pokaże nam wyraźny trend na wykresie. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here