Naga Marketstrading po pracyWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – D1

eurgbp

EURGBP – na wykresie dziennym widzimy, że cena znajduje się powyżej wstęgi średnich. Zamknięcie świecy dziennej jest na maximach, to może świadczyć o zbliżającym się końcem impulsu. Nie należy się spodziewać w najbliższe dni równie silnej zmienności na wykresie ponieważ zazwyczaj po okresach zwiększonej zmienności możemy zaobserwować jej spadek. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURGBP – H4

eurgbph4

Na wykresie widzimy, że cena znajduje się powyżej poziomów strefy oporu. Wzrost ceny o 0.2% spowodowałby zmianę naszych założeń i przestalibyśmy szukać okazji do zajęcia pozycji w najbliższej przyszłości (zgodnie z założeniami naszej poprzedniej analizy). Na daną chwile para walutowa wygląda interesująco i będziemy ją obserwować, polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro. Należy pamiętać o MM, nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here