Naga Marketstrading po pracyWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – D1

eurgbp

EURGBP – na wykresie dziennym widzimy, że cena spadła poniżej średnich. Całokształt wygląda jak początek nowego trendu. Cena ustaliła kolejny niższy dołek na wykresie, możemy szukać okazji dla pozycji krótkich na wykresie. Obecnie widzimy drugą świece wzrostową z rzędu, która jest dosyć duża oraz cena oscyluje w okolic maximów świecy. Prawdopodobnie przez jakiś czas ruch wzrostowy będzie kontynuowany. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURGBP – H4

eurgbph4

Na wykresie widzimy, że cena po ustaleniu nowego dołka zaczęła korygować ostatnie spadki. Okazję na pozycję krótką można będzie szukać pod czas testu górnej krawędzi strefy oporu. Miejsce to łączy kilka konfluencji na wykresie. Po lewej stronie możemy zauważyć kilka baz po których najpierw widzieliśmy wzrosty (pod czas testu strefy jako wsparcie) i następnie spadki (pod czas testu strefy jako opór). Do konfluencji należy również linia trendu, która na tej parze walutowej często się sprawdzała w przeszłości. Jeśli cena wzrośnie powyżej wielkości 14 okresowego wskaźnika ATR to należy zamykać pozycję z stratą, będzie to oznaczało, że kontrole nad rynkiem przejęli byki. Para walutowa wygląda interesująco i będziemy ją obserwować, polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro. Należy pamiętać o MM, nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here