Naga Marketstrading po pracyWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – D1

eurgbp

EURGBP – na wykresie dziennym widzimy, że cena spadła poniżej średnich. Całokształt wygląda jak początek nowego trendu. Cena ustaliła kolejny niższy dołek na wykresie, możemy szukać okazji dla pozycji krótkich na wykresie. Obecnie widzimy, sporą świecę spadkową na wykresie. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURGBP – H4

eurgbph4

Na wykresie widzimy, że cena po tym jak nie przełamała ostatnią strefę wsparcia zaczęła spadać. Ruchy cenowa są jakościowe i można dostrzec testy wcześniej utworzonych oporów. Widzimy nowy dołek na wykresie i możemy znaleźć pierwszą dosyć interesującą strefę do szukania pozycji krótkich. Para walutowa wygląda interesująco i będziemy ją obserwować, polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro. Należy pamiętać o MM, nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here