Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDJPY – 1W

USDJPY1W
USDJPY – na wykresie tygodniowym widzimy silny trend wzrostowy, który znajdował się w ostatnim czasie w korekcie. Warto zauważyć, że ostatnie ruchy ceny były silnymi świecami marubozu i cena dynamicznie wzrasta. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu (w tym przypadku 1D).

USDJPY – 1D

USDJPY1D
Na wykresie dziennym możemy zauważyć strefę oporu, która była kilkukrotnie testowana przez byki. Tym razem wygląda na to, że zostanie ona przełamana. Jednak nie mamy jeszcze żadnych sygnałów do zajęcia pozycji. Będziemy obserwować zachowanie ceny na tej parze walutowej. Poniżej znajduje się scenariusz kiedy warto zwrócić szczególną uwagę na parę walutową.
USDJPY1Dscen
Jeśli wybicie z zaznaczonej strefy będzie się składać z jednej lub kilku świec marubozu będziemy czekać na korektę po nim. Powrót do strefy będzie dobrym miejscem do dalszej analizy, poszukiwania konfluencji oraz do rozważenia zajęcia pozycji.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here