Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDJPY – 1W

USDJPY
USDJPY – na wykresie tygodniowym bez problemu możemy zauważyć trend wzrostowy. Nie widać, również ucieczki do jena, przez sytuacje w Grecji o której glośno mówią wszystkie media i wprowadzają w panikę inwestorów. Obecny ruch ceny wygłąda na zwykłą korektę po silnych wzrostach. Na wykresie bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Widzimy również, że cena ustaliła nowe maxima w trendzie i wygląda na to, że mamy do czynienia z korekta. Bardzo ważny poziom na wykresie to strefa wsparcia która byłą broniona przez kilka miesięcy. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku D1.

USDJPY – D1

USDJPYD1

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena dotarła do silnej strefy wsparcia. Scenariuszem do rozegrania strefy jest przynajmniej test połowy strefy, miejsce to jest dobre ponieważ mamy dużo konfluencji na wykresie takich jak zasięg korekty ABC, 61,8% zniesienia FIBO, średnie oraz baza, która zaznaczona na wykresie po lewej stronie. Wszystko to pokazuje, że pod czas testu strefy z wysokim prawdopodobieństwem można stwierdzić, że smart money wykorzysta ten poziom do zajęcia pozycji długich. Konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.


xm_logo1

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here