Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDJPY – 1W

USDJPY1w
USDJPY – na wykresie tygodniowym bez problemu możemy zauważyć trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Widzimy również, że cena ustaliła nowe maxima w trendzie i wygląda na to, że mamy do czynienia z korekta. Bardzo ważny poziom na wykresie to strefa wsparcia która byłą broniona przez kilka miesięcy. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku D1.

USDJPY – D1

USDJPY

Na wykresie widzimy, że druga formacja objęcia bessy doprowadziła do korekty. Jest to bardzo silna formacja, która często się sprawdza w ważnych miejscach na wykresie, w tym przypadku są to były nowe, długoterminowe szczyty. Według naszego systemu będziemy szukać na tym wykresie tylko pozycji długich. Połowa strefy zaznaczonej na wykresie jest dobrym miejscem do zajęcia takiej pozycji długiej ponieważ pokrywa się ona ze średnimi, zniesieniem 61,8% FIBO oraz z bazą, która powstała wcześniej w tej strefie(zaznaczona czerwoną strzałką). Przed zajęciem pozycji należy sprawdzić tabele korelacji. Rozsądne poziomy stop lossa to połowa tygodniowego wskaźnika ATR lub co najmniej poniżej strefy. Po sygnale kupna w strefie możemy śmiało zwiększać naszą pozycję.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here