Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDJPY – 1W

USDJPY
USDJPY – na wykresie tygodniowym bez problemu możemy zauważyć widzimy trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Widzimy również, że cena ustaliła nowe maxima w trendzie. Jeśli się przyjrzeć można również zauważyć formację trójkąta zwyżkującego, którego górna strefa oporu została przełamana.

USDJPY – D1

USDJPYD1

Jeśli świeca na wykresie dziennym zamknie się powyżej wsparcia, to będziemy mogli szukać okazji do zajęcia pozycji długich. Połowa strefy jest dobrym miejscem do zajęcia takiej pozycji ponieważ pokrywa się ona ze zniesieniem 38,2% FIBO oraz z bazą, która powstała wcześniej w tej strefie. Przed zajęciem pozycji należy sprawdzić tabele korelacji. Rozsądne poziomy stop lossa to połowa tygodniowego wskaźnika ATR lub co najmniej poniżej strefy. Po sygnale kupna w strefie możemy śmiało zwiększać naszą pozycję.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here