Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


USDJPY – 1D

USDJPY
USDJPY – na wykresie tygodniowym jest silny trend wzrostowy, jednak wykres dzienny dla tej pary walutowej nie jest już tak jednoznaczny. Na wykresie dziennym widzimy przełamanie dolnej krawędzi formacji trójkąta. Następnie warto zwrócić uwagę na średnie, które są wy płaszczone. To znaczy, że wykres H4 nie może być tradingowym i warto patrzeć na większe interwale czasowe. Zaznaczona strefa na wykresie jest dobrym miejscem do zajęcia pozycji długiej ponieważ możemy bez problemu zauważyć, ze po teście tego poziomu cena ustaliła nowy szczyt.  Jeśli cena dotrze do zaznaczonego wsparcia będzie to ciekawym miejscem do rozważenia pozycji długiej. Zgodnie z założeniami systemu pierwsze wejście mielibyśmy polową pozycji w środku strefy z stop lossem poniżej strefy, jeśli przekracza ona połowę tygodniowego wskaźnika ATR. Po wystąpieniu sygnału kupna na wykresie dziennym warto się zastanowić nad zwiększeniem takiej pozycji. Przed otwarciem pozycji należy zmierzyć ryzyko za pomocą kalkulatora pozycji oraz sprawdzić tabele korelacji.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here