Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDCAD – 1D

USDCAD
USDCAD – na wykresie kontekstowym widzimy silny trend wzrostowy. Widzimy również narysowaną formację trójkąta zniżkującego oraz wybicie górą. Warto zwrócić uwagę na silny impuls, który jest kontynuowany. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

USDCAD – H4

USDCADH4
Na wykresie tradingowym widać, że cena dotarła do ważnego oporu. Warto zwrócić uwagę na to, że cena już trzykrotnie go testowała. Miejsce jest bardzo interesujące. Jeśli będziemy świadkami przebicia tej strefy. To powrót do tego miejsca miejsca będzie świetna okazją do zajęcia pozycji długiej. Warto więc obserwować zachowania ceny w tym tygodniu oraz być gotowym do szukania konfluencji i zajęcia pozycji zgodnej z trendem.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

5 KOMENTARZE

  1. Również gratuluję. Osobiście nie rozgrywałem(skasowałem zlecenie oczekujące) ponieważ para walutowa jest skorelowana z NZDUSD, na której miałem pozycję.

  2. Ustawiając po zamknięciu świecy z 26 marca (lub w godzinach 22-23) zlecenia oczekującego BUY LIMIT z ceną w okolicach połowy tej świecy. Miała ona ok. 130 pipsów więc 50% korekty to buy limit po cenie ok. 1,2466. Zaleta jest taka, że masz mniejszy SL niż wchodzenie pod całą świecę D1, ale wadą jest to, że czasami nie uda się otworzyć pozycji wcale. Widzę, że korzystasz chyba z ZIGZAG, dobra rzecz bo pin barów i innych sygnałów warto szukać na zakończeniu swingu, a ten wskaźnik pomaga o tym nie zapominać. Powodzenia w dalszej grze, wrzucaj następne zagrania tu albo na forum, chętnie zerknę.

    Zapraszam też na Ligę Traderów: http://comparic.pl/liga-traderow-nadchodzi-iii-edycja-konkursu/
    Do wygrania wiele ciekawych książek, a często osoby korzystające z wyższych interwałów czasowych nieźle sobie radzą.

  3. Łukasz dzięki. Na razie skupiam się na wchodzeniu z palca po zamknięciu się świeczki. Możesz napisać jak można było to złapać ? Przez postawienie zlecenia oczekującego ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here