Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową USDCAD.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDCAD – D1

USDCAD
USDCAD – wykresie widzimy trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Obecnie widzimy drugą świece z długim górnym knotem, jeśli świeca zamknie się na podobnych poziomach to będziemy musieli być bardziej ostrożni z zajmowaniem pozycji. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

USDCAD – H4

USDCADH4
Na wykresie tradingowym widzimy, że cena testuję strefę wsparcia . Strefa już dwukrotnie dała raz zarobić traderom, którzy zajmowali pozycje według agresywnego scenariusza i raz się sprawdził konserwatywny scenariusz. Po ostatnim teście cena nie ustaliła nowy szczyt i testuje jeszcze raz strefę wsparcia. Jest to dla nas sygnał ostrzegawczy i nie należy zajmować kolejny raz pozycję długą. W tej sytuacji rozsądnie pozostać bez jakichkolwiek pozycji na parze walutowej i czekać na dalszy rozwój sytuacji.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here