Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na niezwykle rzadką sytuację. Na wykresach możemy zauważyć nałożenie się trendów z trzech interwałów czasowych.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDCAD – 1W

USDCAD1W
USDCAD – na wykresie tygodniowym bez problemu możemy zauważyć trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Tak jak oczekiwaliśmy ruch trendowy, ustalił nowe maxima na wykresie. Bardzo ważny poziom na wykresie to strefa wsparcia, która przez dłuższy czas była strefą oporu i byłą broniona przez kilka miesięcy. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku D1.

USDCAD – D1

USDCAD1D

Na tym wykresie widzimy zaznaczoną strefę o której pisaliśmy wyżej. Strefa jest bardzo dobra do zajęcia pozycji długiej. Prawdopodobnie należy jeszcze zaczekać  kilka tygodni na jej test. Środek naszej strefy będzie dobrym miejscem do zajęcia pozycji zgodnej z trendem. Jeśli przyjrzymy się wykresowi wyżej to zauważymy, że warunki trendu również są spełniona na tym interwale czasowym i warto się przyjrzeć interwałowi H4.

USDCAD – H4

USDCAD
Wykres tradingowy pokazuje, że cena dotarła do strefy wsparcia. Na wykresie widzimy również silne sygnały kupna, które można śmiało spróbować wykorzystać. Konfluencją na wykresie jest linia trendu oraz bazy, które możemy zauważyć w strefie. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here