Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDCAD – D1

USDCAD1D
USDCAD – na wykresie dziennym widzimy trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają już odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, czyli H4.

USDCAD – H4

USDCADH4

Na tym wykresie widzimy jak technicznie porusza się cena. Widzimy również strefę oporu, po teście której cenę ustalała kilkukrotnie nowe niższe dołki. Zółtymi prostokątami na wykresie zaznaczone ostatnie zasięgi korekt. Możemy bez problemu zauważyć, że są korekty kończyły się za każdym razem kiedy cena wypełniała ten zasięg. Kolejną konfluencją na wykresie są średnie ruchome z wykresu dziennego. W przypadku zajęcia pozycji krótkiej rozsądny stop loss znajdowałby się powyżej ostatnich maximów, które były ustalone po teście strefy, będzie on minimalnie wyższy od połowy dziennego wskaźnika ATR ale daje nam większe prawdopodobieństwo zajęcia udanej pozycji. Stosunek zysku do ryzyka w tym przypadku może wynosić nawet 3:1. Jeśli strefa zostanie pokonana przez byków to dobrym miejscem na ponowne otwarcia pozycji to silna strefa wsparcia z wykresu dziennego, która widoczna na wykresie niżej.

USDCADD1scen


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here