Naga Marketstrading po pracyWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).
Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDCAD – D1

usdcad

USDCAD – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Obecnie widzimy, że cena po teście średnich ustaliła niższy dołek i koryguje ostatnie spadki. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

USDCAD – H4

usdcadh4

Na wykresie widzimy, że cena zrealizowała zasięg korekty overbalance, i po tym ustaliła niższy dołek. Następnie cena krótkotrwale ustaliła nowy niższy dołek na wykresie. Strefa oporu nadal pozostaje nie pokonana. Obecnie należy czekać na rozwój sytuacji. Jeśli cena przebije strefę i ponownie przetestuje poziomy górnej krawędzi strefy to można będzie zając pozycje krótką, lub w przypadku testu górnej strefy opory (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here