Naga Marketstrading po pracyWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową USDCAD. Obecnie widzimy, że trend nabiera tempa możemy wkrótce szukać okazji do zajęcia pozycji.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDCAD – D1

USDCAD

USDCAD – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend wzrostowy. Po wypełnieniu całego zasięgu największe korekty w tym trendzie możemy zauważyć aktywność byków na wykresie. Również widzimy, że średnie nabierają kształt neutralny i to powinno nas skłaniać do większej ostrożności pod czas tradingu. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

USDCAD – H4

USDCADh4

Na wykresie tradingowym widzimy, że scenariusz z naszej ostatniej analizy powoli się realizuje. W tym przypadku należy wykazać się ostrożnością i zabezpieczyć część zysków.  Należy również obserwować zachowanie ceny pod czas testu strefy oporu(która była przełamana). Jeśli pod czas testu strefy powstanie sygnał świecowy pro spadkowy to bezpiecznie będzie zaksięgować część zysków (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here