Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


USDCAD – 1W

USDCAD 1W
USDCAD – na wykresie tygodniowym widzimy powstałą konsolidację, która może początkowo zniechęcać nas do rozważania zajęcia pozycji na parze walutowej. Należy przeanalizować bardziej szczegółowo parę walutową ponieważ wygląda ona ciekawie. Mimo konsolidacji mamy sekwencję coraz wyższych szczytów oraz coraz wyższych dołków, średnie są skierowane mocno do góry oraz większość świec wzrostowych zamykają się w okolicach swoich maksimów to wszystko świadczy o sile trendu. Obecna strefa konsolidacyjna wygląda na chwilowe zatrzymanie. Jeśli chcemy zajmować pozycję zgodną z trendem tygodniowym to nasz wykres tradingowy będzie wykres 1D. Przyjrzyjmy się wykresowi tradingowemu bliżej.

USDCAD – 1D

USDCAD 1D
Na wykresie tradingowym widzimy zaznaczone 2 strefy. Górna jeszcze nie została przebita i będzie grywalna dopiero po jej przybiciu od dołu. Dolna strefa wygłąda jak najbardziej do rozegrania,  po ostatnim teście środka strefy widzieliśmy impuls wzrostowy, który ustalił nowe maksima w trendzie. Można zauważyć również reakcję byków na zbliżenie się do strefy. Warto zauważyć, że para walutowa jest silnie skorelowana parami walutowymi takimi jak NZDUSD czy AUDUSD. Na daną chwile jednak wygląda bardziej atrakcyjnie pod względem otwarcia pozycji w trakcie testu polowy strefy. Dla inwestorów krótkoterminowych ciekawie również wygłąda wykres H4.

USDCAD – H4

USDCAD H4
Na wykresie H4 widzimy, że po impulsie spadkowym powstaje formacja trójkąta zwyżkującego. Można ją wykorzystać przy wybiciu w dowolną ze stron. Rozsądnym w takim przypadku poziom stopa to okolice powyżej wsparcia/oporu formacji. Początkowym celem zysku będzie 1:1. Jeśli wybicie będzie dołem to zwiększy szansy na test połowy strefy jeszcze w tym tygodniu.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here