Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową USDCAD.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDCAD – D1

USDCAD

USDCAD – na wykresie widzimy trend wzrostowy. Możemy jednak zauważyć, że traci on sile. Widzimy zwężającą się wstęgę średnich i niższy dołek, może to być oznaką słabości i cena może zacząć poruszać się w konsolidacji. Obecnie widzimy, że po tym jak cena przekroczyła poziomy poprzedniego dołku formuje się Pin Bar. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

USDCAD – H4

USDCADH4

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena testuję ważną strefę wsparcia. Widzimy również że strefa już była poszarpana i ciężko było ją traktować jako dobrą strefę do zajęcia pozycji według agresywnego scenariusza (w połowie strefy). Pozytywnym jest to że w strefię znajdują się kilka baz i ostatni test spowodował wyższe szczyty na wykresie. Jeśli ktoś szuka okazji do zajęcia pozycji długiej to rozsądnym rozwiązaniem będzie otwarcie pozycji długiej według konserwatywnego scenariusza. Konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here