Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


NZDUSD – 1W

NZDUSD1W
NZDUSD – wyżej jest przedstawiony wykres tygodniowy. W tym przypadku będzie on wykresem kontekstowym. Proszę zobaczyć w jakim miejscu obecnie znajduje się cena. Wykres wyżej jest świetnym przykładem, który obala mity o tym, że rynek jest kasynem i analiza techniczna nie działa. Cena reagowała na zaznaczoną strefę wsparcia aż 6 razy wystarczy już tylko ten jeden fakt do stwierdzenia, że prawdopodobieństwo reakcji ceny na ten poziom jest większe od 50% (w kasynie prawdopodobieństwo wygnanej zawsze jest mniejsze 50%). Warto również zwrócić uwagę na 4 ostatnie reakcje byków na ten poziom i na coraz niższe szczyty, które sygnalizowały coraz większą słabość byków (dla analityków technicznych była to okazja do zagrania pod formację trójkąta zniżkującego). Bez zastanowienia możemy powiedzieć, że na parze walutowej panuję trend spadkowy, widać również impulsy z świecami marubozu oraz korekty, które bez problemu odróżniamy od impulsu. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku 1D.

NZDUSD – 1D

NZDUSD1D
Na wykresie tradingowym od razu widać świece Pin Bar, która powstałą przy wejściu do strefy podaży. Jadnak nie jest to dla nas sygnałem transakcyjnym więc ignorujemy ją. Konfluencja w tym scenariuszu to silna strefa podaży + średnie z wykresu tygodniowego. Następnym krokiem jest mierzenie strefy, która wynosi około 130 pipsów, dzielimy wartość na 2 i ustalamy miejsce wejścia zlecenia limit. Kolejnym krokiem jest ustalenie poziomu S/L i T/P(w tym przypadku z tygodniowego wskaźnika ATR). Jednak to nie jest koniec naszej pracy ponieważ musimy wejść do kalkulatora pozycji i ustalić wielkość zajmowanej pozycji oraz ryzyko na transakcje(kalkulator pozycji można ściągnąć bezpłatnie w naszej strefie eLearn). Po wymienionych czynnościach można ustalić zlecenie oraz dalej obserwować przebieg wydarzeń szukając okazji do zwiększenia pozycji po pojawieniu się sygnału Price Action.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here