Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


NZDUSD – 1W

NZDUSD
NZDUSD – na wykresie wyżej zlecenie oczekujące zostało aktywowane. Widzimy, że cena przetestowała ostatni szczyt. Prawdopodobnie w tych okolicach były ustawione zlecenia stop loss niektórych traderów. Możemy również zauważyć, że cena przed testem tej strefy nie ustawiła nowych dołków i prawdopodobnie po przekroczeniu niższego dołka część traderów zaczęła otwierać pozycję długie mając nadzieje, że trend się zmieni. Pod koniec tygodnia niedźwiedzi wykorzystali zwiększona podaż i pokazali swoją przewagę formując Pin Bara na wykresie tygodniowym.
NZDUSDpb
Z perspektywy tygodniowej pozycja krótka wygląda coraz bardziej atrakcyjnie. Należy również rozważyć zwiększenie tej pozycji. Rozsądnym miejscem na drugie wejście będą okolicę połowy Pin Bara. Rozsądny stop loss w takim przypadku znajdowałby się powyżej strefy oporu. Należy również pamiętać o zarządzaniu ryzykiem i łączne ryzyko na pozycję nie powinno przekroczyć 2% naszego kapitału.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

 1. Witam serdecznie,

  Dziękuję za uwagę.
  Kolorystyka świec to kwestia przyzwyczajenia, mi odpowiadają takie barwy. Według badań spora część traderó lepiej się skupia i rzadziej się rozprasza przy ciemnym wykresie. Ciemny wykres również mniej męczy oczy.
  Poziom 0.7755 to przykładowy poziom stopa, zielona kreska przykładowy poziom wejścia, zółta przykładowy poziom take profita.

 2. Cześć
  Piszesz, że używasz PA a wykres wygląda jak plama.
  popraw kolorystykę. Masz czerwone świeczki, LT, SR i średnią.
  Wywal z analizy kreski które nic nie wnoszą (np .7455)
  Strefy. Zrób je przezroczyste (same ramki). Jakiś jaśniejszy, jaskrawy kolor (ramki) i nic po za tym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here