Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


NZDUSD – 1W

NZDUSD1w
NZDUSD – na wykresie tygodniowym bez problemu możemy zauważyć, że cena dotarła do bardzo ważnego miejsca. Pisaliśmy o nim już kilka tygodni temu i czekaliśmy na wejście z limitem w tym miejscu. Warto przeanalizować sytuacje jeszcze raz. Przypomnijmy tylko, że jest to wykres tygodniowy i będziemy szukać wejścia na wykresie dziennym, który jest w tym przypadku wykresem tradingowym.

NZDUSD – 1D

NZDUSD
Na wykresie dziennym widzimy jak realizuje się scenariusz z testem górnego oporu o którym pisaliśmy w weekendowej analizie. Jest to dobre miejsce na pierwsze wejście ponieważ miejsce się pokrywa z linią trendu oraz średnimi z wykresu tygodniowego. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że nie mamy żadnego potwierdzenia reakcji podaży na wykresie. Jeśli decydujemy się na otwarcie pierwszej pozycji, krótkiej (bez potwierdzenia, ze względu na konfluencje) to należy również sprawdzić czy nie mamy otwartej skorelowanej pozycji według tego systemu. Proszę sprawdzić tabele korelacji niżej.
230315
Np. Mamy otwartą już pozycję krótką na parze walutowej AUDUSD i chcemy otworzyć również pozycje krótką na naprze walutowej NZDUSD. To w tym przypadku nie będzie to zupełnie inna decyzja inwestycyjna ponieważ tylko zwiększamy naszą pozycję oraz ryzyko na niej. Korelacja miedzy parami walutowymi jest 80.8%. W takim wypadku należy zamknąć jedna pozycje i otworzyć inną łub zostawić obecna pozycje. Możemy również zmniejszyć ryzyko i mieć dwie pozycji jednocześnie jednak to nie jest zalecane.

Herosi Rynku Kapitałowego – zagłosuj na Marcina Wenusa w konkursie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here