Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPUSD – 1D

GBPUSD
GBPUSD – na wykresie dziennym widzimy kontynuacje trendu spadkowego po większej korekcie. Widzimy również silny impuls który ustała nowe dołki i pokazuje przewagę niedźwiedzi. Wygląda na to, że para walutowa niedługo może przynieść prawdziwą okazję do zajęcia pozycji zgodnej z panującym trendem. Przejrzyjmy się bliżej wykresowi.

GBPUSD – H4

GBPUSDH4
Na wykresie tradingowym widać silną strefę wsparcia, która była wielokrotnie testowana. Widzimy również, ze po ostatnim impulsie została ona przełamana. Obecnie widzimy korektę, która prawdopodobnie przetestuje strefę oporu w której mamy kilka konfluencji na wykresie takich jak zniesienie 38,2% FIBO ostatniego impulsu spadkowego oraz zasięg korekty overbalance(wykres niżej), która często się powtarza na wykresie dniowym.

GBPUSD1D

Miejsce wygląda najlepiej z ostatnich analizowanych i zlecenie oczekujące w środku strefy byłoby jak najbardziej uzasadnione. Stop loss byłby ustawiony w tym przypadku z połowy dziennego wskaźnika ATR oraz poziom take profit co najmniej dwa razy dalej. Nie zapominajmy o wyliczeniu wielkości pozycji.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here