Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową GBPUSD.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPUSD – D1

GBPUSD

GBPUSD – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Po ustaleniu niższego dołka na wykresie widzimy korektę, pierwszy atak niedźwiedzi okazał się niedany i cena nie ustaliła nowego niższego dołka. Obecny ruch ma podobną strukturę do poprzedniego ruchu korekcyjnego. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

GBPUSD – H4

GBPUSDH4

Na wykresie tradingowym widzimy, że po teście strefy cena nie ustaliła nowego dołka. Ponowny test strefy nie był dobrym miejscem na zajęcie pozycji zgodnie z systemem. Widzimy, że nasz filtr się sprawdził i czekamy na okazję do zajęcia pozycji. Dobrym miejscem na zajęcie następnej pozycji będzie przebicie strefy wsparcia i test jej od góry (polecamy sprawdzić promocję u brokera FxPro). Możemy rozegrać strefę po cenie rynkowej (konfluencją jest 4 zaznaczone na wykresie bazy i wstęga średnich) lub według konserwatywnego scenariusza, który przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here