Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową GBPUSD.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPUSD – D1

GBPUSD

GBPUSD – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Widzimy, silny impuls spadkowy, który powstał po teście wstęgi średnich. Jeśli świeca dzienna zamknie się na podobnych poziomach to prawdopodobnie zobaczymy kolejny ruch trendowy, o którym pisaliśmy w poprzedniej analizie. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

GBPUSD – H4

GBPUSDh4

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena przez krótki okres czasu testowała strefę, było widać również aktywność niedźwiedzi pod czas tego testu(link do poprzedniej analizy). Warto zwrócić uwagę na to że przed impulsem spadkowym cena po raz czwarty ustaliła wyższe maxima. Traderzy grające systemem Trading Po Pracy zaksięgowali już zysk i czekają na okazję do zajęcia następnej pozycji. Dobrym miejscem na zajęcie następnej pozycji będzie przebicie strefy wsparcia i test jej od góry (polecamy sprawdzić promocję u brokera FxPro). Możemy rozegrać strefę po cenie rynkowej (konfluencją jest 4 zaznaczone na wykresie bazy i wstęga średnich) lub według konserwatywnego scenariusza, który przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here