Naga Markets



Witamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową GBPUSD.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPUSD – D1

GBPUSD

GBPUSD – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Na wykresie widzimy patern, który opisywał w swojej książce (Trader VIC) Victor Sperandeo. Najpierw cena przełamała linie trendu, następnie zrobiła dołek, po czym zobaczyliśmy wyższy szczyt i obecnie widzimy przełamanie dołka, który powstał po przełamaniu linii trendu. Według zaleceń autora książki prawdopodobnie cena zaczyna nowy ruch trendowy i możemy zając pozycje z bardzo korzystnym stosunkiem RR(ustawiając zlecenie stop powyżej najwyższego szczytu w formacji). Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

GBPUSD – H4

GBPUSDH4

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena przetestowała strefę oporu po czym aktywowały się niedźwiedzie. Traderzy, którzy czekali na tą strefę mogły zając pozycje w połowie strefy. Konfluencją dla zajęcia pozycji to baza widoczna po lewej stronie wykresu (polecamy sprawdzić promocję u brokera FxPro). Możemy również rozegrać strefę według konserwatywnego  scenariusza, który przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here