Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPUSD – D1

GBPUSD

GBPUSD – na wykresie wyżej widzimy, że cena dotarła do miejsca o którym pisaliśmy w poprzedniej analizie pary walutowej. Miejsce jest ważne, jednak bez konfluencji . Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi H4.

GBPUSD – H4

GBPUSDH4
Na wykresie tradingowym widzimy, aż 4 konfluencji, które zwiększają znaczenie strefy. Jak widać na wykresie wyżej ważność strefy wzmacnia linia trendu, zasięg korekty overbalance, oraz 50% zniesienia FIBO. Dodatkowo możemy zauważyć reakcję byków na strefe. Dla osób, które zajmowały pozycje w połowie strefy poziom realizacji zysku może być nawet przy stosunku 3:1. Jako alternatywny sygnał na wejście w pozycję można wykorzystać następną świecę, która ustali wyższe maxima, czyli można ustawić zlecenie oczekujące na wykresie 2 pipsy powyżej maximum zamkniętej świecy. Rozsądny poziom stop lossa znajdowałby się w okolicach połowy dziennego wskaznika ATR. Para walutowa GBPUSD ma dosyć sporo skorelowanych ze sobą innych par walutowych, więc należy sprawdzić tabele korelacji przed zajęciem pozycji.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here