Naga Marketstrading po pracyWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie opisujemy nowe warunki jakie muszą nastąpić, żeby dać nam sygnał do zajęcia pozycji.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPJPY

Aktualizacja systemu dotyczy warunków do zajęcia pozycji na parze walutowej GBPJPY.  Mieliśmy sporo okazji do zajęcia pozycji według systemu. System na tej parze walutowej sprawdził się bardzo dobrze. Na 6 okazji do zajęcia pozycji 4 zakończyły się zyskiem i tylko 2 stratą. Możemy jednak zauważyć, że podobnie jak w przypadku badań na poprzednich parach walutowych cena dosyć regularnie testowała górną / dolną krawędź strefy. Niżej screeny z miejscami do zajęcia pozycji według naszego systemu i z widocznym zachowaniem ceny pod czas ich testu.

GBPJPYH4GBPJPYH4GBPJPYH4GBPJPYGBPJPYh4

Warto zwrócić uwagę na pierwszy test świeżo przebitej strefy wsparcia/oporu w trendzie wzrostowym/spadkowym. Możemy zauważyć pewną powtarzalność na wykresie. Kiedy cena zaczyna testować strefę na parze walutowej to niemal zawsze widzimy test dolnej krawędzi(w trendzie wzrostowym) i górnej krawędzi(w trendzie spadkowym). System według pierwotnych założeń działa dosyć dobrze ale zajęcie pozycji pod czas testu krawędzi strefy zmniejszyłaby ilość transakcji ale zwiększyłaby się skuteczność naszych wejść według agresywnego scenariusza. Można również dzięki temu zwiększyć RR skracając poziom zlecenia stop (według własnego uznania).  Konserwatywny scenariusz zakłada zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej. Po aktualizacji mielibyśmy tylko dwie stratne pozycję i każdy stop loss oznaczałby przynajmniej wystąpienie większej korekty na wykresie, którą nie będziemy rozgrywać.

Wkrótce pojawią się następne aktualizację systemu. Zapraszamy naszych czytelników do śledzenia analiz Trading Po Pracy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here