Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPJPY – D1

GBPJPY
GBPJPY – na wykresie kontekstowym trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Obecnie widzimy wyprzedaż na wykresie, wygląda na to, że mamy do czynienia z korekta. W chwili obecnej cena znajduje się w okolicach średnich z wykresu dziennego. Jest to dobre miejsce na szukanie okazji do zajęcia pozycji długich. Widzimy również, że cena dotarła do ważnego poziomu na wykresie, są to szczytu z końca 2014 roku. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku D1.

GBPJPY – H4

GBPJPYH4
Na wykresie kontekstowym widzimy, że rynek otworzył się z luką, jeśli ktoś miał ustawione zlecenie oczekujące w miajscu strefy popytu to prawdopodobnie na otwarciu zostało ono jednocześnie aktywowane i zamknięte z minimalną stratą (prowizją). Zaletą zleceń oczekujących “Limit” to możliwość uzyskania lepszej ceny zajęcia pozycji jeśli pojawi się luka w przeciwnym kierunku do naszej pozycji. Obecnie strefa, którą przebija cena nie nadaje się do zajmowania pozycji nawet jeśli powstanie sygnał kupna poniżej strefy. Po ostatnim teście strefy nie mieliśmy nowych wyższych szczytów. Dobrym miejscem do zajęcia pozycji długich to strefy zaznaczone niżej. Jeśli w tych miejscach będzie co najmniej jeszcze jedna konfluencja to można przy agresywnym scenariuszu zająć pierwszą pozycję w połowie strefy i zwiększyć ją po sygnale świecowym, konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym. Konfluencją dla strefy to Zniesienia FIBO, oraz zasięg korekty overbalance. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here