Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPJPY – D1

GBPJPY
GBPJPY – na parze walutowej prawdopodobnie widzimy zakończenie korekty. Na wykresie powstało 2 silnych sygnały kupna. Trend nadal jest silny i dobrze nam za płaci za zajęcie pozycji zgodnej z nim. Przypomnimy, że nasz cel to osiągnięcie zysku, wykorzystując silny trend. Przyjrzyjmy się wykresowi tradingowemu.

GBPJPY – H4

GBPJPYH4
Na wykresie tradingowym widzimy, że cena uformowała strefę oporu. Naszym scenariuszem do rozegrania strefy jest przebicie jej od dołu i czekać na test od góry. Jeśli w tym miejscu będzie co najmniej jeszcze jedna konfluencja to można przy agresywnym scenariuszu zająć pierwszą pozycję w połowie strefy i zwiększyć ją po sygnale świecowym, konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym. Konfluencją dla strefy to Zniesienia FIBO, oraz zasięg korekty overbalance. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.


xm_logo1

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here