Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPJPY – D1

gbpjpy1d
GBPJPY – na parze walutowej widzimy nowe szczyty. Pod czas ostatniej analizy tej parze walutowej pisaliśmy o tym, że póki cena nie ustali nowych szczytów okolice 190.00 nie są atrakcyjnym poziomem do otwarcia pozycji. Jak widać na wykresie jeśli ktoś spróbował wykorzystać poziom kolejny raz to dostał stop lossa, po czym cena ustaliła nowe szczyty. Para walutowa zdecydowanie jest obecnie najlepsza do tradingu i nie należy zbyt szybko się zniechęcać lub szukać nowych okazji gdzie indziej skoro mamy je tutaj. Przypomnimy, że nasz cel to osiągnięcie zysku, wykorzystując silny trend. Przyjrzyjmy się wykresowi tradingowemu.

GBPJPY – H4

gbpjpyh4
Na wykresie tradingowym widzimy, przebicie ostatniej strefy oporu, która teraz jest strefą wsparcia i możemy szukać okazji do zajęcia pozycji pod czas testu strefy. Jeśli cena powróci do strefy wsparcia i w tym miejscu będzie co najmniej jeszcze jedna konfluencja to można przy agresywnym scenariuszu zająć pierwszą pozycję w połowie strefy i zwiększyć ją po sygnale świecowym, konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym. Konfluencją dla strefy to Zniesienia FIBO, oraz zasięg korekty overbalance. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here