Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPJPY – D1

GBPJPY
GBPJPY – przez większą część dnia byliśmy świadkami korekty. Obecnie widzimy, że przecenę szybko wykorzystali byki, które skutecznie podnieśli cenę do poziomów otwarcia. Para walutowa zdecydowanie jest obecnie najlepsza do tradingu i nie należy zbyt szybko się zniechęcać lub szukać nowych okazji gdzie indziej skoro mamy je tutaj. Przypomnimy, że nasz cel to osiągnięcie zysku, wykorzystując silny trend. Przyjrzyjmy się wykresowi tradingowemu.

GBPJPY – H4

GBPJPYH4
Poziom o którym pisaliśmy i rozważaliśmy otwarcie pozycji kolejny raz dal zarobić. Jeśli ktoś miał możliwość zarządzać pozycją intraday to na chwile obecną może się cieszyć 6%-wym zyskiem. W trakcie strefy powstał sygnał kupna, po którym mogliśmy dołączyć się do ruchu w trakcie testu polowy strefy. Na wykresie tradingowym nie widzimy żadnych oznak słabości byków, cena technicznie chodzi i to nas powinno cieszyć. Możemy bez problemu zauważyć cztery ważne strefy, które można spróbować wykorzystać. Obecnie atrakcyjną strefą wsparcia jest strefa w okolicach 190,00 (jeśli cena ustali nowe szczyty) oraz strefa oporu, która jeśli zostanie przebita będzie strefą wsparcia, widzimy, że jest ona ważna dla byków i w trakcie testu strefy należy szukać sygnałów kupna. Widzimy, że cena kilkakrotnie testowała te poziomy od dołu i po przebiciu. Po każdym teście wdzieliśmy nowe szczyty, prawdopodobnie już niedługo zobaczymy kolejne. Bez wątpliwości warto obserwować parę walutową. Jeśli cena powróci do strefy wsparcia lub przebije opór i w tym miejscu będzie co najmniej jeszcze jedna konfluencja to można przy agresywnym scenariuszu zająć pierwszą pozycję w połowie strefy i zwiększyć ją po sygnale świecowym. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here