Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPJPY – D1

GBPJPYD1
GBPJPY – analizując wykres dzienny można zauważyć często przecinające się średnie, które wskazują, że warto być ostrożnym tradując na tej parze walutowej. Warto jednak zwrócić uwagę na ostatnie silne wzrosty. Bez problemu można zauważyć ostatnie silne impulsy wzrostowe pod czas których nie było żadnej poważnej korekty. Na wykresie widać silną przewagę byków, którą została już jeden raz przez nas wykorzystana. Przyjrzyjmy się wykresowi tradingowemu.

GBPJPY – H4

GBPJPYH4
Na wykresie tradingowym widzimy jak technicznie zachowuje się cena. Możemy bez problemu zauważyć trzy ważne strefy, które można  spróbować wykorzystać. Obecnie atrakcyjną strefą wsparcia jest strefa w okolicach 184,00 oraz strefa oporu, która jeśli zostanie przebita będzie strefą wsparcia. Widzimy, że cena kilkakrotnie testowała te poziomy od dołu i po przebiciu. Po każdym teście wdzieliśmy nowe szczyty. Bez wątpliwości warto obserwować parę walutową. Jeśli cena powróci do strefy wsparcia lub przebije opór i w tym miejscu będzie co najmniej jeszcze jedna konfluencja to można przy agresywnym scenariuszu zająć pierwszą pozycję w połowie strefy i zwiększyć ją po sygnale świecowym. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here